Akademia przedszkolaka Wesoły Skrzat działa od lipca 2008 roku. Nasza akademia powstała po to by dzieci, w tym nasze, mogły przebywać w miejscu, w którym są traktowane z szacunkiem i godnością. Jednocześnie stworzyliśmy tu duże możliwości rozwoju dziecka, rozbudzające dziecięcą ciekawość, dające wiedzę, wzmacniające poczucie wartości i uczące empatii. Kładziemy również  nacisk na naukę w formie zabawy – pojęć matematycznych, wrażliwości artystycznej.

Nasze zasady

DZIECKO NASZYM NAJWIĘKSZYM DOBREM

Dziecko traktowane jest u nas z szacunkiem i godnością. Dokładamy wszelkich starań, by nasze pociechy rozwijały się w atmosferze ciepła, zrozumienia i akceptacji samego siebie.

NIE ZMUSZAMY DO JEDZENIA I SPANIA

Dziecko ma prawo nie zjeść posiłku. Spanie uzależnione jest od indywidualnych potrzeb organizmu dziecka.  Te dzieci, które tego potrzebują mogą poleżeć i posłuchać muzyki lub  opowiadań czytanych przez nauczycielki.

ZAJĘCIA DLA WSZYSTKICH DZIECI

Każde dziecko naszej akademii uczęszcza na wszystkie zajęcia bez względu czy jest to pobyt miesięczny, tygodniowy czy w karnecie godzinowym. Chcemy, aby dzieci były szczęśliwe i nie czuły się odepchnięte.

MAŁE GRUPY

Dzieci przebywają w  małych grupach różnowiekowych, dzięki temu ich rozwój przebiega  w miłej i bezpiecznej atmosferze.

 

KADRA

Aby rozwój dziecka przebiegał prawidłowo nasi nauczyciele mają odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi.

Agnieszka Ziajka – Piontek – jestem właścicielem Wesołego Skrzata. Pracowałam kilka lat w państwowym przedszkolu z dziećmi w różnym wieku jako nauczyciel. Skończyłam studia: pedagogika opiekuńczo wychowawcza, wychowanie przedszkolne, zarządzanie w oświacie oraz wiele kursów i szkoleń z zakresu matematyki dla dzieci, pedagogiki zabawi i innych. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci: Kazia – 13 lat, Stasia – 10 lat i 5 letniej Hani.  Oprócz zarządzania Wesołym Skrzatem pracuję razem z dziećmi umilając im czas nauką poprzez zabawę.

Sylwia Citko – nauczyciel

Monika Baranowska – nauczyciel

Ola Morawska – nauczyciel

Nell – nauczyciel zajęć taniecznych

Zosia – nauczyciel zajęć angielskiego

 

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Rodzicom zapewniamy rzetelną informację na temat jego dziecka i pracy przedszkola oraz staramy się wspomóc w wychowaniu jego pociechy. Każdy rodzic może uczestniczyć w zajęciach razem z dzieckiem codziennie i o każdej porze.

 

PLAN DNIA

07.00 – 08.30 zbieranie się dzieci. Zabawy przy muzyce, ćwiczenia ogólnorozwojowe, zabawy na koncentrację uwagi, rozwój wyobraźni, zabawy dowolne.
08.30 – 09.00 Śniadanie. Wdrażanie dzieci do ładnego i kulturalnego zachowania się podczas posiłku.
09.15 – 11.00

  • zajęcia dydaktyczno – wychowawcze dostosowane do wieku dziecka,
  •  zajęcia angielskiego
  • zajęcia rytmiczno – taneczne
  • zabawy na dworze

11.00 – 11.30 obiad

12 – 15.00 Zajęcia, Odpoczynek na materacykach
15.00 – 15.30 podwieczorek
15.30 – pobyt na dworze / zabawa – oczekiwanie na przyjście rodziców

Wesoły skrzat czynny jest od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni wolnych od pracy, w godzinach 7.00 – 18.00, przez 12 miesięcy w roku.