Akademia przedszkolaka Wesoły Skrzat działa od lipca 2008 roku. Nasza akademia powstała po to by dzieci, w tym nasze, mogły przebywać w miejscu, w którym są traktowane z szacunkiem i godnością. Jednocześnie stworzyliśmy tu duże możliwości rozwoju dziecka, rozbudzające dziecięcą ciekawość, dające wiedzę, wzmacniające poczucie wartości i uczące empatii. Kładziemy również  nacisk na naukę w formie zabawy – pojęć matematycznych, wrażliwości artystycznej.

Nasze zasady

DZIECKO NASZYM NAJWIĘKSZYM DOBREM

Dziecko traktowane jest u nas z szacunkiem i godnością. Dokładamy wszelkich starań, by nasze pociechy rozwijały się w atmosferze ciepła, zrozumienia i akceptacji samego siebie.

NIE ZMUSZAMY DO JEDZENIA I SPANIA

Dziecko ma prawo nie zjeść posiłku. Spanie uzależnione jest od indywidualnych potrzeb organizmu dziecka.  Te dzieci, które tego potrzebują mogą poleżeć i posłuchać muzyki lub  opowiadań czytanych przez nauczycielki.

ZAJĘCIA DLA WSZYSTKICH DZIECI

Każde dziecko naszej akademii uczęszcza na wszystkie zajęcia bez względu czy jest to pobyt miesięczny, tygodniowy czy w karnecie godzinowym. Chcemy, aby dzieci były szczęśliwe i nie czuły się odepchnięte.

MAŁE GRUPY

Dzieci przebywają w  małych grupach różnowiekowych, dzięki temu ich rozwój przebiega  w miłej i bezpiecznej atmosferze.

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Rodzicom zapewniamy rzetelną informację na temat jego dziecka i pracy przedszkola oraz staramy się wspomóc w wychowaniu jego pociechy. Każdy rodzic może uczestniczyć w zajęciach razem z dzieckiem codziennie i o każdej porze.

PLAN DNIA

07.00 – 08.30 zbieranie się dzieci. Zabawy przy muzyce, ćwiczenia ogólnorozwojowe, zabawy na koncentrację uwagi, rozwój wyobraźni, zabawy dowolne.
08.30  Śniadanie. Wdrażanie dzieci do ładnego i kulturalnego zachowania się podczas posiłku.
8.30-11.00

  • zajęcia dydaktyczno – wychowawcze dostosowane do wieku dziecka,
  • zabawy na dworze

11.00  obiad

11.30-14.30 Odpoczynek na materacykach
15.00 – 15.30 podwieczorek
15.30 – pobyt na dworze / zabawa – oczekiwanie na przyjście rodziców

Wesoły skrzat czynny jest od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni wolnych od pracy, w godzinach 7.00 – 18.00, przez 12 miesięcy w roku.